از آنجائیکه رضایت کاربران یکی از اهداف مهم شرکت ساتیا است، لذا مدیریت شرکت در نظر دارد تا کیفیت خدمات شرکت را در راستای افزایش رضایتمندی شما ارتقاء دهد:

مشترکین گرامی ساکن اراک و شهرستان، شما می توانید :

•  برای بیان شکایات، انتقادات و پیشنهادات می توانیداز سه طریق زیر ما را در جریان امور قراردهید:
 
1- از طریق ارسال E-Mail: انتقادات و شکایات خود را به آدرس Complain@satiaisp.com و پیشنهادات خود را به آدرس info@satiaisp.net ارسال فرمایید. شما می توانید مستندات خود را به نامه پیوست نمایید تا کارشناسان ما حداکثر در کمتر از دو هفته با شما تماس گرفته و یا به ارسال جواب اقدام نمایند.
 
2- از طریق تماس تلفنی با بخش پشتیبانی : شما می توانید در هر لحظه از ساعات شبانه روز از طریق تماس با شماره 2230643 نسبت به طرح انتقادات و شکایات خود اقدام فرمائید. کارشناسان ما حداکثر ظرف 72 ساعت نسبت به تماس با شما اقدام خواهند کرد. لذا خواهشمند است نام، نام خانوادگی، نوع خدمات مورد استفاده و در صورت استفاده از خدمات ADSL2+ در تهران و شهرستان، شماره ADSL خود را اعلام نمائید.
 
2- از طریق پیام فوری :
لطفا مشخصات خود را وارد کرده، و برای ما انتقادات، پیشنهادات، شکایات و نظرات خود را بیان کنید. پس از وارد کردن پیام خود، برای شما یک کد رهگیری صادر می شود که از طریق آن می توانید در قسمت ”پیگیری شکایات“ این موارد را پیگیری کنید. در کمتر از دو هفته به این موارد رسیدگی خواهد شد. پیگیری شکایات
فرم ثبت شکایت
نام :
   
نام خانوادگی :
 
شهر :
 
نوع سرویس یا خدمات مورد استفاده :
 
شماره تلفن ADSL2+ در صورت استفاده از این خدمات :
 
آدرس پست الکترونیکی :
   
شماره تلفن تماس :
 
متن پیام :
تعداد کاراکتر(500):

تصویر امنیتی :